Вчені планують просвердлити дірку в дні Індійського океану для того, щоб вперше в історії взяти проби речовини, що розташовується нижче земної кори. У ході досліджень геологи сподіваються отримати зразки мантії Землі. Повідомлення про це було поширене ВВС.
На думку керівника групи дослідників професора Кріса МакЛеона, у них піде кілька років на те, щоб просвердлити діру глибиною від 5 до 5,5 кілометрів. Відстань від бурового судна до дна океану складе 700 метрів.
Вчені припускають, що для завершення буріння потрібно три експедиції, тому дослідження, на яке вже отримано дозвіл, буде завершено не раніше 2020 року.
Це не перша спроба дістатися до мантії Землі, але всі попередні проекти не увінчалися успіхом. Нове ж дослідження може бути більш успішним, оскільки розломи і ерозія вже зробили плиту на місці буріння набагато більш тонкою.
Буріння, яке відбувається під егідою Міжнародної програми дослідження океанів, дасть змогу вченим дослідити Поверхню Мохоровичича (скорочено Поверхня Мохо), на якій різко збільшується швидкість сейсмічних процесів. Поверхня Мохо лежить між корою і мантією Землі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виміряли швидкість росту ядра Землі. Результати досліджень показали, що за рік його радіус збільшується приблизно на 1 мм. Відкриття вчених дозволяє відкинути безліч моделей, які описують динаміку земної мантії.