Фізики зробили "суперлінзу" для передачі електроенергії на відстань

Поділитися
Фізики зробили "суперлінзу" для передачі електроенергії на відстань
Завдання "суперлінзи" полягає в тому, щоб сконцентрувати поле в напрямку передавача і зробити перенесення енергії більш ефективним.

Фізики під керівництвом Ярослава Уржумова з Університету Дьюка, створили пристрій, який підвищує ефективність електромагнітної індукції передачі електрики на відстань. Опис пристрою опубліковано в журналі Scientific Reports.

"Суперлинза" являє собою квадрат зі стороною 40 сантиметрів, що складається з безлічі окремих осередків. Всередині них знаходяться невеликі мідні антени. Під час роботи пристрій поміщають між приймачем і передавачем, роль яких виконують магнітні котушки. Завдання "суперлінзи" полягає в тому, щоб сконцентрувати поле в напрямку передавача і зробити перенесення енергії більш ефективним.

Індукція між котушками з змінним струмом без використання лінзи вкрай неефективна. Точніше кажучи, зі збільшенням відстані ефективність цього процесу падає пропорційно шостого ступеня відстані. Наприклад, для електромагніту півметрового розміру ефективність передачі на відстані в півтора метра складає біля десятої частки відсотка. Створене фізиками пристрій дозволяє збільшити це значення приблизно в п'ять разів (точне значення складним чином залежить від відстані).

Передача електроенергії на відстань без проводів є однією з найстаріших інженерних задач електротехніки, над якою працював ще Нікола Тесла. Практично використовуються пристрої (зазвичай зарядні блоки для комп'ютерних мишей, телефонів і подібна електроніка) зазвичай працюють на дуже невеликих відстанях. Формально до такого типу передачі енергії відносяться і лазери, і СВЧ-передавачі, але інженерів зазвичай більше цікавлять пристрої, що працюють у радіодіапазоні. !zn

Читайте також:

Вчені створять навушники, заряджаючі смартфони від сонця

Лампочки замінять генетично модифікованими рослинами, які світяться в темряві

В Британії "подолали" енергетична криза, створивши паливо з повітря

Розроблені прозорі сонячні батареї для вікон

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі