Фізики відкрили нові ізотопи важких рідкісноземельних елементів

Поділитися
Фізики відкрили нові ізотопи важких рідкісноземельних елементів © Michigan State University
Відкриття, здійснене за допомогою установки FRIB, сприяє прогресу в нашому розумінні фундаментальних властивостей матерії, наголошують вчені.

Фізики з Мічіганського університету відкрили нові ізотопи рідкісноземельних елементів тулію, ітербія і лютеція при розщепленні ядер платини (металу), передає ScienceAlert.

Відкриття має допомогти вченим краще зрозуміти властивості ядер, багатих на нейтрони, і процеси, які створюють нові елементи при зіткненні нейтронних зірок.

Своє дослідження вчені почали з ізотопу платини зі 120 нейтронами, який називається 198Pt. Стандартна платина містить 117 нейтронів; використання важчого ізотопу може змінити спосіб фрагментації ядра.

Вони помістили ці атоми до Установки для пучків рідкісних ізотопів (FRIB), яка використовує прискорювач важких іонів для фрагментації атомних ядер. Промені рідкісних ізотопів обстрілюють ціль зі швидкістю, що перевищує половину швидкості світла. Коли вони досягають мети, ці ізотопи розпадаються на більш легкі.

При фрагментації 198Pt команда виявила 182Tm та 183Tm зі 113 та 114 нейтронами відповідно; стандартний тулій має 69 нейтронів. Вони також виявили 186Yb та 187Yb зі 116 та 117 нейтронами відповідно; стандартний ітербій має 103 нейтрони. Нарешті, вони виявили 190Lu з 119 нейтронами; стандартний лютецій має 104 нейтрони.

Кожен із цих ізотопів був помічений при кількох запусках прискорювача. Це означає, за словами дослідників, що FRIB можна використовувати для вивчення синтезу нейтронно-багатих ізотопів важких елементів у режимах, якими досі нехтували.

Це має допомогти нам зрозуміти, як створюються найважчі елементи у Всесвіті. Все, що важче заліза, може бути створене лише в екстремальних умовах, наприклад, при спалахах наднових або зіткненні нейтронних зірок.

Нагадаємо, раніше обсерваторія Telescope Array у США виявила рідкісну частинку надзвичайно високої енергії, що падає на Землю з космосу. Її назвали Аматерасу – на честь богині-сонця у японській міфології.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі