Прокуратура і Федеральне бюро розслідувань штату Сан-Франциско зайнялися ще одним кримінальним розслідуванням проти компанії Tesla; на цей раз вони хочуть перевірити, чи не вводила компанія в оману інвесторів, спотворюючи реальні обсяги виробництва автомобілів Tesla Model 3, повідомляє The Wall Street Journal.
Джерела видання повідомляють, що правоохоронців цікавить заява, зроблена компанією на початку 2017 року - вони вважають, що на той момент Tesla могла надати інвесторам неправдиві дані про обсяг свого виробництва седанів. Тоді засновник компанії Ілон Маск заявляв, що компанія здатна випустити до 5 тис. автомобілів за тиждень, а через півроку, у липні 2017, у своєму Twitter Ілон Маск повідомив, що до грудня 2017 року компанія доведе виробництво автомобілів до 20 тис. седанів за місяць.
Кримінальне розслідування йде на тлі розгляду проти Маска Комісією з цінних паперів і бірж США, який щойно завершився.
Нагадаємо, 7 серпня Маск написав у себе в Twitter про те, що розглядає можливість зробити Tesla непублічною компанією і викупити всі її акції з біржі за ціною 420 доларів. І додав, що у нього вистачить коштів на проведення цієї операції. Після цього акції Tesla зросли з 340 до 370 доларів. Група акціонерів Tesla подала до суду на Ілона Маска за маніпуляції із вартістю акцій.
Згодом Комісія з цінних паперів і бірж США розпочала розслідування через заяви Маска. SEC цікавило, чому Маск зробив таку заяву в сервісі мікроблогів, а не написав офіційного листа. Крім того, комісія забажала перевірити інформацію про те, що у Маска є кошти на викуп акцій. Розслідування заяв Маска також розпочало Міністерство юстиції США.
Більшість акціонерів американської компанії Tesla не підтримали ідею про викуп акцій. Як повідомляється в заяві голови автовиробника Ілона Маска, Tesla залишиться публічним акціонерним товариством. Інвестори пояснили власну позицію фінансовими обмеженнями, які виникнуть у разі перетворення компанії на приватне акціонерне товариство.