Американські геофізики заявили про те, що фази Місяця впливають на рівень опадів на Землі. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Geophysical Research Letters.
Повний Місяць над землею призводить до підвищення тиску у верхніх шарах атмосфери і зростання температури в її нижніх шарах. Тепле повітря містить більше вологи та призводить до збільшення опадів. Геофізики прийшли до висновку, що повний Місяць збільшує кількість опадів приблизно на один відсоток.
У своїй роботі вчені використали дані спостережень за коливанням рівня опадів у тропічних широтах Землі, які проводилися японським й американським космічними агентствами протягом 15 років.
Вперше зміни атмосферного тиску, пов'язані з фазами Місяця, спостерігали в 1847 році. Коливання температури - в 1932 році. Робота вчених з Сіетла стала першою, в якій отримано переконливі дані про вплив фаз Місяця на атмосферні опади. Дослідження може виявитися корисним для тестування кліматичних моделей планети.
Раніше вчені заявили про те, що гравітація Місяця може впливати на рух листя рослин точно так само, як вона впливає на припливи і відливи океанів. Листя деяких рослин піднімаються і опускаються протягом циклу день/ніч, під впливом сонячного світла, що потрапляє на них. Але рослини, які ростуть вночі, мають такий же цикл, який не залежить від впливу світла, але збігається з впливом Місяця.