"Переважна більшість користувачів використовують Facebook Live в позитивних цілях, наприклад, розділити радість з друзями або висловити стурбованість проблемою, яка їх хвилює. Але онлайн може використовуватися і з метою образити і ми хочемо вжити заходів для обмеження подібних дій", - зазначають представники Facebook.
До сьогоднішнього дня в разі, якщо користувач публікував щось, що порушувало правила соціальної мережі, його пост видалявся. У разі повторення подібних ситуацій, користувач блокувався на Facebook на певний період часу, а в деяких випадках користувача блокували у всіх сервісах компанії.
Згідно нової політики соціальної мережі, тепер щодо онлайн-трансляцій працює "правило одного страйку". Будь-якому користувачу, який порушує "найсерйозніші правила Facebook", буде заборонений показ прямих трансляцій на певний період часу вже після першої публікації неналежного контенту.
15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей. Вранці 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла до 50 осіб.
Один з нападників - 28-річний австралієць Брентон Таррант - перед тим, як відкрити вогонь, поширив 74-сторінковий маніфест, в якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також "пояснив" мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав терактом. Протягом 17 хвилин він вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав це відео, а також заблокував його профіль. За 9 хвилин до розстрілу Таррант розіслав свій маніфест на понад 30 парламентських адрес, зокрема прем'єр-міністру країни Джасінді Ардерн.