Служба безпеки Facebook підготувала документ, в якому йдеться, що уряди й інші організації фінансують кампанії, спрямовані на розповсюдження пропагандистської інформації і брехні для досягнення геополітичних цілей. Подібні кампанії виходять далеко за рамки створення фейкових новин і включають в себе цільовий збір дани[ і створення фіктивних профілів користувачів, які використовуються для просування конкретної точки зору і поширення недовіри до політичних інститутів.
Соціальна мережа заявила, що змушена розширити свій "фокус безпеки", звернувши увагу на "більш тонкі і витончені форми зловживання, включаючи спроби маніпулювання громадським дискурсом і обман людей".
Раніше стало відомо, що у німецькому сегменті Facebook почнуть працювати механізми по боротьбі з фейками. У вересні цього року в Німеччині пройдуть вибори, німецькі політики висловлюють побоювання, що перед голосуванням в соціальній мережі з'явиться велика кількість недостовірної інформації.
Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг зазначав, що проблема неправдивих повідомлень складна як в технічному, так і філософському плані. Разом з тим, соціальна мережа не хотіла б ставати "арбітром правди" і перешкоджати бажанням користувачів ділитися новинами.