На відстеження місцезнаходження звернула увагу американська журналістка Олександра Королова. Вона відключила доступ Facebook до свого розташування усіма можливими способами. Разом з тим, вона продовжувала отримувати рекламу, пов'язану з місцем розташування, в залежності від регіону, в якому перебувала на даний момент.
Журналістка припустила, що соціальна мережа отримує інформацію про її місцезнаходження з IP-адрес, які вона використовувала для виходу в мережу. У Facebook підтвердили, що саме це і відбувається.
"Facebook не використовує дані Wi-Fi для визначення вашого місця розташування для реклами, якщо у вас відключені служби визначення місцезнаходження. Ми використовуємо IP та іншу інформацію, таку як реєстрація і поточне місто з вашого профілю. Ми пояснюємо це людям, в тому числі на нашому сайті", - сказав представник Facebook по електронній пошті.
У Facebook вважають, що IP-адреса - це грубе наближення місця розташування, яке можна використовувати. Щоб уникнути цього, ви можете припинити використовувати додаток Facebook на своєму телефоні (де IP-адреси, як правило, більш точно співставлені) або використовувати VPN при вході в Facebook.
У компанії також відзначили, що використовують місцезнаходження на рівні міста та поштового індексу і роблять це для того, щоб поліпшити якість надаваних послуг.
Раніше повідомлялося, що Facebook звинуватили у замовчуванні підозрілої російської активності.
Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів.
Пізніше стало відомо, що скандал навколо витоку даних зачепив як мінімум 87 мільйонів користувачів соцмережі, хоча раніше говорили про 50 мільйонів.