Євросоюз проведе масштабні кібер-навчання

Поділитися
Європейський Союз планує провести масштабні кібер-навчання, в яких візьмуть участь всі 27 країн, що входять до ЄС. Навчання повинні пройти у листопаді і вони дадуть старт програмі широкої кооперації у сфері захисту комп'ютерних мереж Європи.
Європейський Союз планує провести масштабні кібер-навчання, в яких візьмуть участь всі 27 країн, що входять до ЄС. Навчання повинні пройти у листопаді і вони дадуть старт програмі широкої кооперації у сфері захисту комп'ютерних мереж Європи.За словами Вангеліса Узуніса, старшого консультанта європейського агентства з мережевої та інформаційної безпеки ENISA, у рамках навчань планується виробити найкращі способи захисту від масштабних вірусних інфекцій і атак ботнетів. Про це Узуніс повідомив сьогодні на конференції RSA у Лондоні. У ENISA кажуть, що майбутні навчання - це лише перший крок у справі відпрацювання стратегій забезпечення комплексної безпеки на території об'єднаної Європи. "Планується виробити єдиний підхід до захисту, створити єдиний довірений ІТ-простір і налагодити контакти між країнами-учасниками проекту. Подібні заходи вкрай важливі для відпрацювання реальних дій у відповідь на загрози, які можуть відбутися", - сказав Узуніс. Він також зазначив, що зараз кожна з країн ЄС має свій механізм забезпечення ІТ-безпеки і в більшості випадків він не передбачає взаємодії навіть з найближчими сусідами. Раніше головний юридичний експерт з персональних даних Європейської комісії Петер Фляйшнер закликав Євросоюз до створення загальноєвропейського агентства з ІТ-безпеки. На думку Фляйшнера, така організація має право на існування, але права і обов'язки сторін тут необхідно дуже чітко розмежувати. У 2008 році в структурі об'єднаного європейського поліцейського відомства (Європол) було створено інформаційний підрозділ, так звані кібер-патрулі, до завдання яких увійшло постійне відстежування незаконної активності у глобальній мережі. Також у Брюсселі був прийнятий п'ятирічний план, що передбачає конкретні кроки у справі боротьби з високотехнологічними злочинами. У плані передбачається взаємодія бізнес-структур і поліції з обміну відомостями про злочинців, окрім цього поліцейські 27 європейських країн будуть обмінюватися оперативними відомостями про поточні операції, пов'язані з глобальною мережею. "Прийнята стратегія передбачає наявність взаємодії на рівні силових відомств, якої так не вистачає нам зараз. Якщо наші зусилля увінчаються успіхом, то всі будуть задоволені новими ініціативами. Єврокомісія готова вже сьогодні підтримати, в тому числі і фінансово, такі програми", - сказав Жак Беррот, віце-президент Європейської комісії.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі