Нинішні базові станції GSM/3G, як правило, використовують три антени з сектором охоплення 120 градусів кожна. Однак це призводить до того, що значна частина енергії випромінюється у напрямках, в яких у даний момент немає активних абонентів.
Дослідники пропонують використовувати 16 антен із зоною охоплення 22,5 градуси. Фактично мова йде про вузьконаправлену передачу сигналів і відстеження зміни місця розташування користувача. Для обслуговування одного абонента необхідні дві антени, при цьому, передаючи сигнали на різних частотах, одна й та ж пара антен може підтримувати розмову для декількох користувачів.
Тестові випробування показали, що запропонована конструкція дозволяє знизити споживання енергії у 16 разів у порівнянні з базовими станціями, що мають три антени. Подальше подвоєння кількості антен теоретично дозволить вдвічі зменшувати витрачається енергію.
Вчені підрахували, що, якщо всі базові станції світу будуть використовувати запропоновану конструкцію, витрата енергії скоротиться до п'яти гігават. Однак поки існують складнощі з написанням програмного забезпечення, необхідного для підтримки стійкого зв'язку при переміщенні абонентів. Про можливі терміни практичної реалізації ідеї не повідомляється.
За матеріалами Компьюлента»