Електромобіль і не тільки: невдалі проєкти, від яких відмовилася компанія Apple

Поділитися
Електромобіль і не тільки: невдалі проєкти, від яких відмовилася компанія Apple © Згенеровано сервісом DALL-E на запит ZN.UA
Наразі компанія фокусується на сфері генеративного ШІ.

Одна із найбільш комерційно успішних у світі компаній – Apple – доводить, що помилки та невдачі – це нормальна частина розвитку. Про низку невдалих проєктів компанії розповідає видання TechCrunch.

Project Titan

Наприкінці лютого Apple відмовилася від планів вийти на автомобільний ринок із автономним електромобілем, який вона розробляла 10 років. Для цього проєкту Apple наймала менеджерів із таких компаній, як Tesla та Ford. Його завершення призвело до звільнення частини працівників, тоді як інші змінили підрозділ усередині компанії.

Так званий Project Titan розроблявся з 2014 року. Він міг би скласти жорстку конкуренцію Tesla та іншим компаніям, з огляду на історію Apple щодо руйнування різних ринків. Компанія робила це з iPod, iPhone, Apple Watch і, зовсім нещодавно, з AirPods (з Vision Pro ситуація поки що неясна).

AirPower

Бездротовий зарядний килимок, який Apple вперше анонсувала у 2017 році, мав використовувати стандарт Qi для одночасного заряджання до трьох пристроїв. Однак у 2019 році компанія скасувала проєкт, пославшись на те, що не змогла досягти "високих стандартів". У 2020 році Apple замінила AirPower складним дорожнім зарядним пристроєм MagSafe Duo. Але на відміну від килимка AirPower, MagSafe Duo підтримує одночасну зарядку лише двох пристроїв: iPhone та Apple Watch або iPod.

Телевізор

Про телевізор Apple (не плутати з Apple TV) довго ходили чутки, але його так і не реалізували. Аналітики та інвестори очікували на появу повноцінного телевізора ультрависокої чіткості від компанії ще в 2011 році. Як і у випадку з Project Titan, Apple ніколи публічно не розкривала інформацію про його існування до того, як, за чутками, його було скасовано кілька років тому.

Vademecum

Apple створила прототип раннього планшета за півтора десятиліття до випуску першого iPad. У 1994 році в мережі з'явилися ескізи цього проєкту, на яких передбачалося, що до нього можуть бути додані стілус і вбудована камера. Проте, як розповів колишній керівник Apple Ден Рассел у блозі у 2018 році, компанія закрила проєкт, оскільки на той час "не було ринку для планшетного комп'ютера".

MessageSlate

Vademecum був не єдиною невдалою спробою Apple створити планшет. Приблизно одночасно компанія працювала над проєктом на базі Newton OS під назвою MessageSlate (кодова назва Senior). Заявка на торгову марку для цього пристрою з'явилася в 1993 році. Однак Apple відмовилася від неї і пізніше того ж року представила MessagePad, зменшену версію прототипу MessageSlate.

W.A.L.T.

Задовго до появи iPhone компанія Apple тестувала "телефонний Mac" під кодовою назвою WALT. Він був оснащений сенсорною панеллю з підтримкою стілуса і включав такі функції, як факс і визначник номера. Деякі ранні екземпляри WALT навіть з'являлися на аукціоні eBay. Проте Apple ніколи не обговорювала цей пристрій публічно.

PenLite

1992 року Apple розробляла ще один планшет. PenLite, судячи з усього, був заснований на System 7.1 – першій версії операційної системи Apple Macintosh, призначеної для комп'ютерів на базі PowerPC. Повідомлялося, що він буде оснащений стилусом та процесором Motorola з частотою 25 МГц. На відміну від Vademecum, PenLite розроблявся без камери. В результаті Apple відмовилася і від цього проєкту. Як і у випадку з наступним пристроєм, компанія вирішила, що ринок не готовий.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі