Розробка дослідників дозволяє управляти екзоскелетом, який створений для руху всіма чотирма кінцівками. В їхньому нейрокомп'ютерному інтерфейсі використовуються два сенсорних модуля, закріплені на правій і лівій половинах голови. Ці сенсорні модулі з'єднані з електродами, розміщеними під черепною коробкою. Кожен модуль з'єднаний з 64 електродами. Електричні імпульси, що реєструються модулями за допомогою електродів, можуть передаватися комп'ютеру або системі управління екзоскелетом.
В експерименті дослідників повинні були прийняти участь два добровольця, але один з них вибув, оскільки вживлені йому електроди перестали працювати. Другий доброволець - чоловік у віці 28 років, практично паралізований нижче плечей. Чоловіка підключили до нейрокомп'ютерному інтерфейсу два роки тому, після чого він проходив поступове навчання: вчився керувати роботизованими маніпуляторами, аватаром у віртуальній реальності і екзоскелетом.
Загалом чоловік витратив на тренування 95 днів в домашніх умовах і 45 днів – в умовах лабораторії. В даний час пацієнт здатний упоратися з виконанням завдань, що потребують трьох ступенів свободи, з імовірністю 99% і 71% - у випадку з завданнями, які вимагають восьми ступенів свободи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.