Дослідження, проведене Організацією економічного співробітництва та розвитку, покликане звернути увагу урядів, корпорацій і політиків на те, які небезпеки можуть представляти кібератаки. Одним з авторів дослідження був Пітер Соммер, запрошений професор Лондонської школи економіки.
«Насправді існує дуже невелика кількість кібер-загроз, які мають справді глобальне значення. З іншого боку, є багато явищ, які можуть викликати серйозні наслідки на локальному рівні», - розповідає він.
За словами іншого учасника дослідження, Йена Брауна з Оксфордського інституту інтернету, велике значення можуть мати дії урядів. «Безумовно, є ймовірність, що уряди будуть використовувати кібер-атаки як частину військової стратегії, проте, на нашу думку, в цілому малоймовірно, що терористичні організації, хакери і злочинні угруповання будуть мати настільки вже велике значення», - пояснює Браун.
Соммер переконаний, що у майбутніх війнах комп'ютери будуть відігравати значну роль. «У більшості воєн або менш серйозних конфліктів, які можуть вилитися у війну, кібер-зброя буде використовуватися нарівні з іншими видами озброєння», - вважає вчений.
На думку дослідників, найбільшої шкоди може завдати організована кібер-атака або ж кібер-атака разом з подією іншого роду - наприклад, національною катастрофою. Сполучені Штати, НАТО та Великобританія вже зробили інформаційну безпеку одним з аспектів національної оборони. Однак Соммер підкреслює, що тут їм не варто дотримуватися звичного підходу: «Насправді для вирішення більшості проблем потрібні не військові методи, а співпраця між урядом і приватним сектором».
На закінчення фахівці ОЕСР відзначають, що справжня кібер-війна, в якій будуть використовуватися тільки комп'ютери, малоймовірна.
За матеріалами CyberSecurity