Згідно з рейтингом The IMD World Digital Competitiveness Ranking 2019, Україна в питаннях впровадження цифрових технологій опустилася на 2 позиції, посівши 60 місце, між Перу та Аргентиною. На думку експерта, охорона здоров'я, освіта, муніципальний сектор, будівництво й енергетика є сферами, які найбільше потребують впровадження нових технологій і цифровізації.
Володимир Погойда впевнений, що ринок інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) може запропонувати як комплексні, так і точкові рішення для поліпшення ефективності секторів економіки та підвищення інвестиційної привабливості галузей. Наприклад, цифрові технології в охороні здоров'я покращують роботу швидкої медичної допомоги і допомагають уникнути підкупу лікарів фармацевтичними компаніями шляхом відстеження виписки рецептів. Інтерактивні карти парковок вирішують питання завантаженості міста, а єдиний реєстр міських комунікацій спрощує питання забудови на початкових етапах отримання дозволів і збирання довідок.
У контексті енергонезалежності України сектор ІКТ пропонує рішення для галузі видобутку. Програмне забезпечення створює карту родовищ, оцінює перспективи видобутку та контролює обсяги зберігання газу в ПСГ.
"Може здатися, що я романтичний і позитивно налаштований щодо того, що стосується тотальної діджиталізації. Я теж так вважаю. Оскільки зараз це не урядова примха, а соціальна потреба. Живучи за правилами 50-річної давнини, не можна розраховувати на визнання і повагу швидко колег, які швидко розвиваються за кордоном. Ми вже зараз, порівнюючи проекти в Україні з тими, що були реалізовані нами в Європі, бачимо, як українські компанії намагаються підлаштовуватися під ритм розвитку, і держава повинна надавати належну інституційну підтримку цих змінам", - підсумував Володимир Погойда.
Нагадаємо, що в 2018 році Кабінет Міністрів України ухвалив концепцію розвитку цифрової економіки до 2020 року. У липні 2019 року нинішній прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про підготовку плану тотальної діджиталізації країни.