"Джеймс Вебб" зробив знімок "зоряної фабрики" в сусідній галактиці

Поділитися
"Джеймс Вебб" зробив знімок фабрики зірок © ESA/Webb, NASA & CSA, O. Nayak, M. Meixner
Область зореутворення знаходиться у Великій магеллановій хмарі.

На нове зображення, зроблене телескопом "Джеймс Вебб", потрапила "фабрика зірок", яка знаходиться у сусідній галактиці. І роздивитися її можна у яскравих кольорах та неймовірній деталізації, повідомляє Space.com.

На знімку в помаранчевому, червоному та синьому тонах зображено міжзоряний атомарний водень туманності N79 шириною 1630 світлових років, розташованої у Великій магеллановій хмарі, галактиці-супутнику Чумацького Шляху. Ця область активно утворює зірки та залишається практично недослідженою астрономами.

N79 вважається молодшим братом, туманності Тарантул, яка знаходиться приблизно в 161 000 світлових роках від Землі. Вона також розташовується у Великій магелановій хмарі і нещодавно потрапила в об'єктив «Джеймса Вебба».

Незважаючи на їхню схожість, вчені вважають, що за останні 500 тисяч років N79 формувала зірки вдвічі швидше, ніж туманність Тарантул, офіційно відома як 30 Doradus.

Вивчення областей інтенсивного зореутворення, таких як N79, дозволяє вченим дізнатися про склад хмар газу та пилу, в яких народжувалися зірки, у ранньому Всесвіті, коли зореутворення було найбільш інтенсивним.

Новий знімок сфокусовано на трьох гігантських комплексах атомарного газу, які називають молекулярними хмарами. Вони складають регіон, який вчені називають N79 South чи S1.

Однією з найяскравіших особливостей зображення є «візерунок зореутворення», що оточує серце N79. Цей ефект створюється за рахунок дифракційних піків, викликаних 18 частинами головного дзеркала "Джеймса Вебба", коли вони збирають світло. Ці дзеркала розташовані у вигляді шестикутної структури, що нагадує соти.

Завдяки своїм інструментам телескоп зміг роздивитися молоді зоряні тіла, які все ще перебувають у коконі із газу та пилу. Вони називаються "протозірки" і ще не зібрали достатньо матеріалу з цієї оболонки, щоб стати достатньо масивними, щоб синтезувати водень з гелієм у своїх ядрах - процес, який визначає, що таке зірка.

Найяскравіша точка зображення – це молода зірка, яка розташована в центрі помаранчевих та червоних хмар газу та пилу.

ESA/Webb, NASA & CSA, O. Nayak, M. Meixner
ESA/Webb, NASA & CSA, O. Nayak, M. Meixner

Раніше телескоп "Джеймс Вебб" виявив невдалого коричневого карлика, який не мав існувати. Відкриття змусило астрономів замислитись, як існування цього об'єкта взагалі стало можливим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі