Джерелом DDoS-атаки, що призвела до збою в роботі месенджера Telegram, могла стати влада Китаю. Про це у своєму Twitter повідомив засновник месенджера Павло Дуров.
Він пояснив, що кібератака відбувалася одночасно з протестами в Гонконзі, учасники яких координувалися через Telegram, а IP-адреси, використані при атаці, були розташовані переважно в Китаї.
IP addresses coming mostly from China. Historically, all state actor-sized DDoS (200-400 Gb/s of junk) we experienced coincided in time with protests in Hong Kong (coordinated on @telegram). This case was not an exception.
- Pavel Durov (@durov) 12 червня 2019 р.
Напередодні розробники месенджера Telegram заявили про потужну DDoS-атаку на сервери, через яку у користувачів можуть виникнути проблеми з підключенням.
В Гонконзі з 10 червня проходять масштабні протести проти ухвалення закону про екстрадицію. Якщо документ буде прийнято, жителів Гонконгу зможуть екстрадувати навіть у ті країни, з якими у Гонконгу немає про цьому договору, в тому числі в Тайвань, Макао і материкову частину Китаю. Серед тих, кого можуть екстрадувати, опиняться втікачі з материка, які критикують китайську владу і переховуються від каральних заходів у Гонконзі.
Це наймасштабніші акції протесту в Гонконзі з 1997 року, коли Велика Британія повернула місто під суверенітет Китаю. За різними даними, в акції взяли участь від кількох сотень тисяч до мільйона осіб.