Хвороба Педжета – це захворювання, при якому кістки ростуть і відновлюються не так, як їм належить. В результаті кісткова тканина стає пористою і неміцною і найменший механічний вплив з боку може привести до переломів. Причини розвитку хвороби досі невідомі, повне відновлення від неї на даний момент неможливе. На думку дослідників, поява хвороби Педжета може бути обумовлено генетичними або екологічними факторами, але їхній вплив невідомий.
Тепер же вчені виявили свідоцтва хвороби Педжета в кістках людей, які жили біля середньовічного абатства Нортон в Чеширі. Відзначається, що хвороба найбільш поширена серед людей британського походження, особливо в районі навколо монастиря Нортон. Більш ранні свідчення натякали, що хвороба, можливо, саме там і з'явилася.
Вчені виявили ознаки хвороби у 16% з 130 знайдених скелетів, на даний момент у Британії цей показник становить 2%. Дослідники також з'ясували, що захворювання сильніше впливало на скелет, ніж в наші дні. Хвороба явно була більш смертоносною, оскільки багато хто з хворих помирав у віці до 35 років. З цих причин команда підозрює, що тодішня форма захворювання трохи відрізняється від тієї, яка спостерігається у сучасних пацієнтів.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.