Дослідження мозку живих риб відкрило несподівану деталь про пам'ять

Поділитися
Дослідження мозку живих риб відкрило несподівану деталь про пам'ять © Oregon State University / Flickr
На основі цього дослідження вчені сподіваються пояснити, зокрема, силу негативних спогадів при ПТСР.

Останні 40 років загальноприйнятою думкою було те, що ми вчимося, змінюючи силу синапсів у мозку, проте дослідження вчених з Університету Південної Каліфорнії (USC) виявило несподівану деталь: синапси у мозку риб формуються в одній частині мозку та зникають в іншій, де створюються абсолютно нові. Результати дослідження опубліковані на сайті університету.

Дослідження проводили на рибках даніо-реріо, яких часто використовують у нейробіології. Їхній мозок не лише схожий на людський, але й добре видимий за рахунок прозорої голови. Рибок генетично модифікували, щоб їхні синапси стали флуоресцентними і їх можна було візуалізувати за допомогою нового типу лазерного мікроскопа.

Щоб викликати формування пам'яті, вчені привчили рибу асоціювати два подразники, один нейтральний, а інший неприємний. Голови тварин нагрівали інфрачервоним лазером, який здавався їм неприємним і змушував їх смикати хвостом, щоб упливти. Дослідники з'єднали це тепло з іншим світлом, і через кілька годин після тренування риба почала махати хвостом у відповідь лише на світло, що вказує на те, що у них сформувалася асоціативна пам'ять між світлом та теплом.

Після формування в одній частині мозку синапси не посилювалися, а зникали в іншій, де формувалися нові синапси, причому в іншій кількості. Вчені припускають, що це може пояснити, чому негативні асоціативні спогади, пов'язані з посттравматичним стресовим розладом, настільки сильні.

Новий факт формування пам'яті вчені перевірять також на мишах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі