У ході дослідження вчені використали архівні історії хвороби і матеріали біопсії людей, які лікувалися від сонної хвороби у Конго на початку 1990 років. В препаратах шкіри деяких з них вчені помітили сліди трипаносом, хоча під час лікування їх не помічали і ніяких симптомів такі хворі не демонстрували.
Експерименти на мишах показали, що трипаносоми можуть заселяти шкіру і передаються мухами "від шкіри до шкіри". Варто відзначити, що на людях подібний ефект показаний не був, але вчені впевнені, що шкіра є "недооціненим резервуаром" трипаносомних хвороб.
На думку дослідників, саме в шкірі ховається інфекція тоді, коли перестає виявлятися і проявляти себе яскравими симптомами, оскільки медики на даний момент тестують на наявність трипаносом тільки кров хворих.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.