Дослідники навчили роботів відчувати біль

Відео
Поділитися
Дослідники навчили роботів відчувати біль Роботів навчили відчувати біль
Система дозволяє роботам визначити можливу шкоду для власних механізмів.

Дослідники з Ганноверського університету розробили штучну нервову систему для роботів, яка дозволить їм відчувати біль. Повідомлення про це було опубліковано на сайті IEEE Spectrum.

Як заявив один з авторів розробки, здатність роботів відчувати біль зможе захистити як самих роботів, так і людей. Це буде відбуватися через те, що робот, який зможе відчувати біль, зможе оцінити збиток не тільки для себе, але і для людей, які можуть постраждати в результаті його поломки.

Читайте також: Hyundai розробила носимого робота

Нервова система дозволить роботу "відчути біль" і оцінити можливу шкоду для моторів, механізмів та електричних приладів. Нервова система діє за тим же принципом, що і нейрони людини, і визначає силу болю, яку відчуває робот. Якщо біль слабкий, то робот намагається плавно піти від контакту з подразником, чим сильніший біль, тим більше він різко реагує на нього. Якщо ж досягається умовний больовий поріг, робот переходить в режим "пасивного підпорядкування", який повинен зменшити подальший збиток.

Раніше вчені навчили робота сумніватися в правильності вказівок людини. Отримавши наказ, робот не відразу його виконує, а спочатку аналізує свої навички і фізичні можливості виконати наказ. Крім цього розглядається становище робота в системі відносин "начальник-підлеглий": робот "думає", чи має він взагалі виконувати цей наказ. Щоб це сталося, людина, що віддає розпорядження повинна володіти відповідними повноваженнями.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі