Дослідники-любителі допомогли відкрити новий вид полярних сяйв

Поділитися
Дослідники-любителі допомогли відкрити новий вид полярних сяйв У Фінляндії помітили новий вид полярних сяйв © twitter/DMeville
Полярне сяйво виникає в результаті зіткнення заряджених часток з атмосферою Землі.

Дослідники-любителі допомогли вченим відкрити новий вид північних сяйв. Феномен мерехтливого зеленого світла в небі неодноразово фіксували як вчені, так і прості люди. Деякі експерти стверджують, що це явище було зафіксовано на декількох доісторичних наскельних малюнках, пише The Guardian.

Полярні сяйва виникають тоді, коли заряджені частинки, які продукуються Сонцем, проходять через магнітне поле Землі на полюсах. Тут вони вступають у взаємодію з газами атмосфери, включаючи водень і кисень, підвищуючи їхню енергію, ця енергія і виділяється у вигляді світла.

Північні сяйва можуть приймати різні форми: арки, спіралі і корони. Тепер же дослідники-любителі допомогли знайти нову форму, яка нагадує піщані дюни.

Професор Університету Гельсінкі Мінна Палмтрот попросила дослідників-аматорів робити знімки північного сяйва. І тут з'явилася загадка: деякі ентузіасти просили вченого визначити форму загадкових ліній світла.

"Я фактично сиділа на дивані і відправляла повідомлення спостерігачам в дусі: "Сфотографуй ось такий вид". Спільнота не розчарувала. Серед надісланих фото були два, зроблені одночасно, але з різних місць у Фінляндії", - розповіла вчений. Це дозволило Палмтрот і її колегам визначити висоту і інші аспекти явища, такі як проміжок між пагорбами "дюн".

За словами Палмтрот, зелений колір явища обумовлений взаємодією заряджених частинок з киснем. А їхня форма, скоріше за все, визначається гравітаційними хвилями в атмосфері планети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У 2015 році полярне сяйво було зафіксовано на більшій частині Центральної Європи і в США. Подібне явище було викликано високою активністю Сонця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі