Полярні сяйва виникають тоді, коли заряджені частинки, які продукуються Сонцем, проходять через магнітне поле Землі на полюсах. Тут вони вступають у взаємодію з газами атмосфери, включаючи водень і кисень, підвищуючи їхню енергію, ця енергія і виділяється у вигляді світла.
Північні сяйва можуть приймати різні форми: арки, спіралі і корони. Тепер же дослідники-любителі допомогли знайти нову форму, яка нагадує піщані дюни.
Професор Університету Гельсінкі Мінна Палмтрот попросила дослідників-аматорів робити знімки північного сяйва. І тут з'явилася загадка: деякі ентузіасти просили вченого визначити форму загадкових ліній світла.
"Я фактично сиділа на дивані і відправляла повідомлення спостерігачам в дусі: "Сфотографуй ось такий вид". Спільнота не розчарувала. Серед надісланих фото були два, зроблені одночасно, але з різних місць у Фінляндії", - розповіла вчений. Це дозволило Палмтрот і її колегам визначити висоту і інші аспекти явища, такі як проміжок між пагорбами "дюн".
За словами Палмтрот, зелений колір явища обумовлений взаємодією заряджених частинок з киснем. А їхня форма, скоріше за все, визначається гравітаційними хвилями в атмосфері планети.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У 2015 році полярне сяйво було зафіксовано на більшій частині Центральної Європи і в США. Подібне явище було викликано високою активністю Сонця.