У лютому Департамент сільського господарства Гонконгу заявив про те, що коронавірус знайшли у собаки місцевого жителя. Тест показав "слабо позитивний результат на наявність COVID-19 в організмі собаки, але інфекція не передавалася ні іншим тваринам, ні господарю. Це "пасивне зараження", тобто, вірус виживає на слизових оболонках без реплікації.
Вчені підкреслили, що можливість передачі коронавірусу від домашніх тварин маловивчена, але все ж ризик отримати інфекцію від домашнього улюбленця малоймовірний. За словами дослідників, на даний момент ні домашні тварини, ні м'ясо худоби не становлять загрози для людини.
"У світлі наявних наукових знань немає ніяких доказів того, що домашні тварини і сільськогосподарські тварини грають хоч якусь роль у поширенні вірусу SARS-CoV-2", - свідчить заява Anses. Тварини і харчові продукти можуть бути переносником коронавірусу тільки після того, як з ними контактував заражена COVID-19 особа.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станом на ранок 12 березня у світі зафіксовано 126 254 випадки зараження коронавірусом (за добу інфікувалися ще 7 134 особи). За весь час через хворобу померли 4 637 людини.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію через поширення "китайського" коронавірусу в світі. У ВООЗ очікують, що найближчим часом збільшитися кількість заражених Covid-2019, а також тих, хто помер.
Детальніше про те, як різні країни намагаються вберегтися від поширення коронавірусу читайте в матеріалі ZN.UA "Світ в боротьбі з коронавірусом: як Україну та інші країни поступово затягує в глобальний карантин".