До 2100 року від теплового стресу будуть страждати 1,2 мільярда осіб щороку

Поділитися
До 2100 року від теплового стресу будуть страждати 1,2 мільярда осіб щороку Від спеки будуть страждати 1,2 мільярда осіб щороку
Це в чотири рази більше, ніж страждає від спеки зараз.

Вчені з Ратгерського університету заявили про те, що до 2100 року тепловий стрес від сильної спеки будуть відчувати 1,2 мільярда осіб щорічно. Ця оцінка зроблена виходячи з поточних викидів парникових газів і темпів глобального потепління, повідомляє Phys.org.

Наголошується, що це число в чотири рази більше, ніж кількість людей, що зазнають теплового стресу зараз, і в 12 разів вища, ніж число тих, хто відчував би тепловий стрес без глобального потепління, викликаного діяльністю людини.

Підвищення глобальної температури призводить до підвищення теплового стресу, що завдає шкоди здоров'ю людини, сільському господарству, економіці і довкіллю. Більшість попередніх досліджень, присвячених тепловому стресу, концентрували увагу на екстремальних температурах, але не брали до уваги вологість, яка є ще одним ключовим фактором.

У ході нового дослідження вчені вивчили те, як поєднання високих температур і вологості впливає на людство. Для цього вони провели 40 різних симуляцій, які включали в себе і спеку, і вологість, а також інші фактори навколишнього середовища, наприклад, швидкість вітру, а також сонячну радіацію.

За словами дослідників, підвищення температури на 1,5 градуса Цельсія призведе до того, що поєднання спеки і підвищеної вологості вразить території, на яких на даний момент проживає 500 мільйонів осіб. При підвищенні температури на два градуси Цельсія постраждають території, які населяють 800 мільйонів осіб.

1,2 мільярда осіб будуть страждати від спеки при підвищенні глобальної температури на три градуси Цельсія. Саме це станеться, якщо тенденції, які спостерігаються зараз, не зміняться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У листопаді минулого року 11 тисяч вчених з 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". Вони стверджують, що при збереженні існуючого стану речей не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі