"У майбутньому періоди спеки будуть все більш частими, тривалими і більш інтенсивними. Якщо ми не зможемо знайти способів пом'якшити наслідки зміни клімату і допомогти людям адаптуватися до спеки, кількість смертей від неї буде зростати, особливо в бідних країнах, розташованих біля екватора", - заявив провідний автор дослідження Юмінг Го.
У ході дослідження вчені склали модель, яка дозволила прорахувати кількість смертей від спеки в 20 країнах в період між 2031 і 2080 роками. Модель враховувала обсяг парникових газів, що викидаються при спалюванні викопного палива, щільність населення в різних регіонах і стратегії з адаптації до спеки.
У результаті розрахунки показали, що смертність від спеки в деяких містах Австралії (Брісбен, Сідней і Мельбурн) збільшиться на 471% у порівнянні з періодом з 1971 по 2010 рік.
Раніше жертвами аномально спекотної погоди, яка тримається з минулої п'ятниці в ряді східних провінцій Канади, стали не менше 18 осіб. Мер Монреаля Валері Плант заявила, що поліція і пожежні обійшли 15 тисяч осіб, щоб переконатися, що вони справляються зі спекою самостійно. Кількість викликів медичної служби зросла на 30% через спеку, понад 1200 осіб отримали спеціалізовану медичну допомогу. За даними медиків, всі загиблі від перегріву мали супутні захворювання і знаходилися в приміщенні без кондиціонера.