До 2060 року тривалість життя людей досягне рекордних значень – вчені

Поділитися
До 2060 року тривалість життя людей досягне рекордних значень – вчені Вчені вважають, що незабаром тривалість життя може стати рекордною © depositphotos/ ViewApart
Дослідники вважають, що людство може бути до цього не готове.

Економіст Девід Маккарті з Університету Джорджії та Лін Ван, експерт з управління ризиками та страхуванням з Університету Південної Флориди в США заявили про те, що людство може досягти рекордної тривалості життя вже до 2060 року. Таких висновків вони дійшли, проаналізувавши дані про смертність та тривалість життя тих, хто народився в один і той же рік у 19 розвинених країнах, повідомляє Science Alert.

Чинний рекорд тривалості життя було встановлено 1997 року. Тоді на півдні Франції померла наддовгожителька Жанна Кальман, яка дожила до 122 років. Вона встановила стандарт для тривалості життя людини. На даний момент на планеті живе кілька десятків людей віком близько 110 років, але шанси на те, що вони доживуть до свого 125-річчя, дуже малі.

Але Маккарті та Ван налаштовані оптимістичніше, вважаючи, що незабаром люди зможуть досягти нового рекорду довголіття. Як зазначає видання, довгожителів зараз більше, ніж будь-коли, але поки що «стеля» тривалості життя знаходиться в межах 110 років.

Вчені використали дані з бази даних людської смертності, а потім застосували байєсівський статистичний підхід для аналізу тривалості життя тих, хто народився в один і той же рік у 19 різних країнах, які сьогодні вважаються промислово розвиненими. Дослідники також застосували функцію, відому як закон Гомперця, щоб краще оцінити вік, у якому будь-яка людина, як очікується, вперше досягне передбачуваного плато смерті.

Теоретично, такий «максимальний вік Гомперця» (GMA) має вказувати на межу тривалості життя людини. Якщо він відносно постійний від однієї когорти до іншої, можна припустити, що є максимально можливий вік. А якщо він збільшується між когортами, це свідчить про те, що максимальна тривалість життя закладена у нашій біології.

Упродовж більшої частини історії людства GMA залишався відносно стабільним. Поліпшення в галузі санітарії, охорони здоров'я та харчування переважно дозволили більшій кількості людей досягти старості, стиснувши розподіл смертності після певного рівня, а не відсунувши його.

Але так було не завжди. Наприклад, у середині ХІХ століття GMA збільшився приблизно на п'ять років для жінок. Набагато більш виражений стрибок у GMA, мабуть, відбувається серед людей, що народилися між 1910 та 1950 роками. Нині їм від 70 до 110 років, тобто до 2060 року деякі з них можуть стати рекордсменами за тривалістю життя.

На думку вчених, розвиток медицини та доступ до соціального забезпечення можуть призвести до того, що тривалість життя наших нащадків збільшуватиметься на десятиліття. Але радіти поки що передчасно, оскільки дослідження побудовано на безлічі припущень. Крім того, людство може виявитися не готовим до збільшення тривалості життя та проблемами, які воно спричинить.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі