Генеральний директор компанії Microsoft Сатья Наделла, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, заявив про те, що для того, щоб забезпечити власну безпеку в кіберпросторі, необхідно керуватися принципом нульової довіри. Тобто спочатку припустити можливість злому і, виходячи з цього, будувати стратегію захисту.
«Цифрові технології стали набагато всепроникнішими в нашій економіці та житті. Неприємним наслідком цього є кіберзлочини, і надзвичайно гостро постає проблема безпеки… Щоб побудувати довіру та безпеку, необхідно скористатися підходом «нульової довіри». Це свого роду феномен. У технологічному співтоваристві кажуть: щоб збудувати систему безпеки, потрібно спочатку припустити злам, а потім думати про засоби захисту», - заявив він.
За словами Наделли, Microsoft побудувала систему захисту всіх аспектів, від особистих до інфраструктурних, саме на принципі нульової довіри.
«Ми бачимо трильйони сигналів, зрештою, це інтелектуальна гра… Єдина причина, через яку ми змогли втрутитися в ситуацію в Україні, тому що ми побачили сигнали задовго до атаки і тому змогли «евакуювати» державні органи в хмару», - додав він.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Microsoft Росії надала понад 400 мільйонів доларів на підтримку України. Вона стала однією з перших компаній, які ще на початку березня перестали продавати свої товари та послуги на території РФ.
У липні стало відомо, що компанія продовжить підтримку нашої країни і цього року. Завдяки технічній допомозі державні установи, критична інфраструктура та інші сектори України зможуть продовжити безкоштовно користуватися цифровою інфраструктурою та хмарою Microsoft.