Для навчання та роботи: п'ять способів налагодити інтернет під час відключення світла

Поділитися
У світі без цього не обійтися.  

Незважаючи на ракетні удари РФ і, як наслідок, екстрені відключення світла, українці продовжують вчитися, працювати і шукати нові способи покращити свій побут у нових реаліях.

Є п'ять способів, які можуть допомогти налагодити домашній інтернет за умов блекауту, пише «НВ».

Мобільна точка доступу

Найпростіший спосіб найчастіше виявляється найефективнішим. Практично кожен сучасний смартфон дозволяє створити Wi-Fi точку доступу. Якщо, звісно, цьому смартфону доступна мобільна мережа.

Єдиний вихід в умовах вимкнення світла – підключення до одного з мобільних операторів, доступних у рамках національного роумінгу. Якщо ваш телефон не робить цього автоматично, спробуйте увімкнути ручний пошук оператора в установках мобільних мереж.

У деяких випадках, використовуючи мережу іншого оператора, можна роздати Wi-Fi на кілька людей і навіть дивитися потокове відео. Не забувайте лише перевіряти заряд телефону.

Посилити сигнал можна за допомогою додаткової точки доступу, яка може працювати як в автономному режимі, так і підключатися до електромережі. За допомогою додаткових програм також можна дізнатися, де сигнал оператора буде найпотужнішим.

Резервне харчування комутатора

У більшості багатоквартирних будинків домашній інтернет реалізований за схемою FTTB (fiber to the building), яка виглядає як ланцюг: обладнання провайдера - оптоволоконний кабель до комутатора провайдера у підвалі або на технічному поверсі з живленням 220V - кабель у кожну окрему квартиру.

Найчастіше проблеми виникають із вузлом комутатора (точки розподілу інтернету серед групи користувачів), оскільки більшість популярних провайдерів мають резервне живлення та генератори для первинного обладнання.

Але коли багатоквартирний будинок виявляється знеструмленим – перестає працювати і комутатор. Резервне живлення комутатора можна забезпечити завдяки «безперебійнику» (джерело безперебійного живлення) та акумулятору.

Деякі провайдери самостійно забезпечують резервне живлення своїх комутаторів, тому домашній інтернет може працювати навіть без електрики. Для перевірки цього вийміть інтернет-кабель з Wi-Fi-роутера і вставте його у відповідний роз'єм ноутбука.

У деяких ноутбуках додаткове програмне забезпечення дозволяє створити точку доступу Wi-Fi, і також можна організувати резервне живлення роутера за допомогою акумулятора/повербанка та інвертора.

PON-підключення

Технологія Passive Optical Network або PON дозволяє проводити інтернет-кабель від провайдера до квартири без додаткових комутаторів.

Для використання цього підключення необхідно провести в квартиру окремий оптичний кабель, придбати абонентський термінал та забезпечити його резервне живлення.

І, само собою, заживити Wi-Fi-роутер, якщо вам потрібне бездротове підключення. Різні провайдери можуть надати послугу PON-підключення за ціною від 500 до 1000 грн. Але й цей спосіб має кілька слабких місць.

По-перше, PON-підключення не гарантує постійного живлення для обладнання провайдера. По-друге, не кожен провайдер має можливість здійснити таке підключення. І, по-третє, за нинішніх умов у провайдерів вже є черга з бажаючих підключити таку послугу.

«Кишеньковий» роутер

Любителі подорожувати напевно знають про портативні 4G-роутери (модеми), які дозволяють роздавати інтернет одного з мобільних операторів.

Найчастіше такі роутери можуть роздавати інтернет протягом кількох годин завдяки вбудованому акумулятору. Але для зарядки роутера та інших гаджетів вам все одно знадобиться будь-яке резервне джерело живлення.

Деякі моделі 4G-модемів можуть одночасно виконувати функції повербанків.

При виборі такого пристрою обов'язково уточніть його сумісність із SIM-картками різних мобільних операторів, об'єм акумулятора та інші параметри.

Існують також "традиційні" мережеві маршрутизатори з додатковими роз'ємами під SIM-карту.

ADSL-інтернет від «Укртелеком»

Досить рідкісний, застарілий, але надійний варіант – асиметрична цифрова абонентська лінія (ADSL), що дозволяє передавати інтернет-сигнал без проміжних пристроїв за допомогою мідної телефонної лінії.

Таке підключення використовує спадкоємець телефонної мережі Міністерства зв'язку УРСР — компанія АТ «Укртелеком». Представники компанії заявили, що майже всі найважливіші інтернет-вузли «Укртелекому» обладнані резервними джерелами живлення, тому ADSL-підключення працюватиме як у приватному, так і багатоквартирному будинку.

Залишилося тільки дізнатися, чи маєте можливість підключити інтернет від «Укртелеком», а також забезпечити резервне джерело живлення для маршрутизатора з DSL-роз'ємом.

Сьогодні майже перед кожним мешканцем кожного великого міста стоїть питання — їхати чи залишатись у разі блекауту? Про те, як слід діяти владі та до чого готуватись усім українцям, читайте у матеріалі Олександра Сергієнка «Евакуація великих міст. Бій правди та брехні» на ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі