Ген, який отримав назву CYP2J19, дозволяє птахам і черепахам перетворювати жовті пігменти, які потрапляють в їхній організм разом з їжею, на червоні. Отримані сполуки потім використовуються тваринами для посилення кольорового зору в червоній області спектру. У ході дослідження вчені реконструювали еволюційну історію гена CYP2J19 на підставі даних різних видів птахів і рептилій і прийшли до висновку про те, що вона сходить до Archelosaur - древніх предків птахів, рептилій і динозаврів.
На думку дослідників, ген з'явився близько 250 мільйонів років тому і був присутній також у динозаврів. Крім того, вчені припускають, що цей пігмент міг також бути використаний для створення відповідного забарвлення пір'я і яєць.
У структурі сітківки птахів і черепах знаходяться конусоподібні фоторецепторні клітини, які містять масляні краплі зеленого, жовтого і червоного кольору. Останні функціонують подібно до фільтрів на об'єктиві камери, пропускаючи світло певної довжини хвилі. Тварини, що володіють геном CYP2J19, таким чином, здатні розгледіти безліч відтінків між червоним і малиновим квітами.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.