У 2021 році в Україні зафіксовано 41 мільйон підозрілих подій інформаційної безпеки, опрацьовано 160 тисяч критичних подій, зареєстровано 147 кіберінцидентів, повідомляє Держспецзв’язку з посиланням на перший щорічний звіт Оперативного центру реагування на кіберінциденти Державного центру кіберзахисту (ДЦКЗ) за результатами виявлення вразливостей і реагування на кіберінциденти та кібератаки.
Найчастіше кіберінциденти стосувалися:
- шкідливого програмного коду (28%);
- збору інформації зловмисниками (18%);
- шахрайства (6%).
«Ми перейшли до єдиних підходів у визначенні кіберінцидентів. Уніфікація категорій та єдина система передачі інформації дасть можливість більш ефективно та злагоджено працювати основним суб'єктам національної системи кібербезпеки», - підкреслив керівник ДЦКЗ Андрій Кузміч.
У Держспецзв’язку запевняють, що в Україні здійснюється цілодобовий моніторинг, аналіз і передання телеметричної інформації про події інформаційної безпеки, які фіксуються на об’єктах кіберзахисту і можуть мати негативний вплив на їх стале функціонування.
Як дати відсіч хакерам і убезпечити персональні та корпоративні дані, читайте у статті Дар’ї Скоблікової «Гігієна в часи діджиталізації».