"В Україні легко набереться достатня кількість глядачів та підписників. Потрібно просто звести між собою ці два табори. Але і без того українськомовного контенту в ютубі - хоч греблю гати. При чому на будь-який смак - тільки дивилися б", - прокоментували укладачі складений рейтинг.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Отже, список україномовних каналів на YouTube
Наука
1. Довколаботаніка - пізнавально-розважальний канал про ботаніку, але не лише для ботанів. Автор Олексій Коваленко щойно перевзується в кеди і все вам розкаже…
2. Агент Маргарита – школярка Маргарита в буквальному сенсі відкриває світ, збирає зразки для досліджень, розглядає рослини під мікроскопом, цікаво розповідає про флору і фауну.
3. Клятий раціоналіст - пропаганда раціоналізму. Презумпція наукового методу. Цікаві інтерв'ю з науковцями. Автор і ведучий Артем Албул.
4. Цікава наука - переклад і озвучення науково-популярних і освітніх відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики. Мета каналу - покращення ситуації із науковою грамотністю. Засновник - учитель фізики з Рівного Віталій Шевчук.
5. Tokar.ua - проєкт, присвячений космосу, технологіям та винаходам. Один з небагатьох україномовних проектів, який докладно пише про те, що відбувається в інтернеті - як в Україні, так і за кордоном.
6. Лакуна - короткі науково-популярні відеоролики до 5 хвилин на найрізноманітніші теми. Автор Андрій Горбунов.
Освіта
1. WiseCow - відеолекції з мистецтва, історії, культури, літератури, кінематографу та моди.
2. Англійська по-простому! Засновник каналу - Ростислав, учитель з англійської мови, автор посібника "Англійська по-простому!" Нині проживає в Лондоні, де на місцевих прикладах розповідає, як найефективніше вивчати англійську.
3. NEED / animation studio . Анімаційна студія NEED розробила цикл освітніх відео. Мета каналу - зробити знання цікавими, зрозумілими, легкими для сприйняття, зруйнувати стереотипи в системі освіти та суспільстві.
4. Сергей Ткаченко - канал про математику зрозумілою мовою. Формули та рівняння пояснюють буквально на пальцях. Деякі відеоролики допоможуть учням підготуватися до ЗНО.
5. Wild Fox . Мета каналу - популяризація знань з історії та культури України. В розважальній формі розкривають найрізноманітніші теми з найнеочікуваніших сторін - від давньоруської кухні до бізнесменів Русі.
6. ПРОмовні витребеньки - програма про українську мову.
Мандри
1. Ukraїner - експедиція Україною: Закарпаття, Приазов'я, Полтавщина, Полісся, Бессарабія, Сіверщина, Поділля, Карпати, Буковина, Галичина, Таврія, Причорномор'я, Слобожанщина, Наддніпрянщина, Волинь, Запоріжжя. Подорожі, активний туризм, відкриття, мандри, антропологія та етнографія.
2. Відвідати всі країни .Вони проїхали автостопом сотні кілометрів Китаєм. До того мандрували В'єтнамом на мотоциклі без водійських прав. І про все це зняли смішний міні-серіал. У майбутньому планують відвідати всі країни.
3. Двоколісні хроніки . Вони мандрують навколо світу на велосипедах всією сім'єю: музиканти гурту "Фолькнери" Володимир Муляр, Ярина Квітка та їхній малюк Марко, що народився в подорожі. Це не постановочне тревел-шоу зі знімальною групою, все по-справжньому. Вони показують світ таким, яким його бачать. У відео можна почути музику, яку вони написали просто під час подорожі. Часом у кооперації з місцевими музикантами.
4. Орест Зуб - на каналі мандрівник та письменник Орест розповідає, як можна поєднати роботу з мандрами. Наразі він побував уже в понад 100 країнах світу та збирається відвідати решту.
5. ПроПоходи. Сама назва каналу говорить за себе. Його автори бігають у гори з сучасним спорядженням та даляться враженнями від останніх досягнень в світі полегшеного туристичного екіпірування.
Їжа
1. їzhakultura. Науковий та освітній проєкт про гастрономічну культуру. Мета - популяризувати дослідження харчової культури в Україні.
2. Смачна країна з Костянтином Грубичем . Відомий телеведучий подався в ютуб і заснував свій кулінарний канал. Тепер він мандрує Україною, навчається у місцевих кухарів готувати регіональні страви. Підписуйтеся на канал, аби бути завжди ситим і задоволеним.
Кіно
1. Geek Journal - дотепні огляди українських та світових фільмів, актуальні новини зі всього світу та ще багато цікавого контенту. І все це з добірним гумором та дрібкою самокритики. Автор і ведучий - Тайлер Андерсон.
2. Загін кіноманів .Підкреслено суб'єктивні огляд на українські та світові прем'єри, репортажі з прем'єр та фестивалів, різноманітні рейтинги фільмів.
3. #BABYLON'13. Проєкт створила спільнота кінематографістів під час Революції Гідности. Відтак відео на каналі переважно про Майдан, війну, Крим і Донбас. Їх знають і дивляться в Україні та далеко за її межами.
Футбол
1. Вацко Live . Півторагодинне інтерв'ю з легендарним воротарем Олександром Шовковським? Будь ласка! На цьому каналі він вам розкаже про можливість очолити Динамо, перспективи збірної на Євро-2020, ставлення до Володимира Зеленського. І це лише один приклад з особистого каналу футбольного коментатора та експерта Віктора Вацка.
2. Бомбардир ."Стріляючі гості, забивні теми, захоплюючі репортажі про український футбол", - так себе представляють автори каналу. І це правда.
3. Трендець. Атмосфера та бекстейдж українського футболу. Виїзди до команд і героїв.
Веселі та запальні відеоролики для підняття командного духу.
4. Football Hub .Футбольна аналітика та новини з України та світу. Команда журналістів програми "Про футбол" створила на ютубі поле, де можна не обмежувати себе телеформатом.
Гумор
1. Ira Fiinka .Гуцульський гумор в чистому вигляді і без прикриття.
2. Kolegi Studio! (Наші без раші). Український гумористичний контент із сенсом.
3. Наша файта . Серед проєктів, які робить студія: перший закарпатський мультсеріал "Наша Файта", передача "Двести з Дмітрійом Пасульовим", проєкт "Мама не казала" та інші.
Відеоігри
1. Alex_D20 . Стріми українською мовою, відео комп'ютерних ігор, проходження, огляди.
2. PlayStation Ukraine . Навіщо українська мова в іграх? Чому люди вирішують робити українську локалізацію? Що це їм дає? Це більше патріотично чи бізнесово? З якими труднощами стикаються локалізатори? Що потрібно, аби українська локалізація була в кожній грі? На ці та інші питання шукають відповіді автори каналу.
Різне і цікаве
1. Зупини лося . Мета проєкту - підвищити культуру на українських дорогах. Автори каналу спортивні журналісти Костянтин Андріюк і Сергій Болотніков знаходять водіїв-порушників і пояснюють їм ПДР, змушують дотримуватись правил і навіть провчають злісних порушників.
2. STERNENKO. Блог про українську політику та актуальні події в нашій країні.
3. ШобШо? Соціально-політичне гумористичне шоу про проблеми сучасного суспільства.
4. Кухонний Трьоп . На каналі безліч українських перекладів найрізноманітніших зарубіжних подкастів: лекції та інтерв'ю. Тут ви можете переглянути програми Джо Роґана, Джодана Пітерсона, Біла Бьора, Екгарта Толле та інших.
5. Ліричний кінолог . Перший український YouTube-канал про проблеми кінології. Автор - професійний кінолог та суддя Кінологічної спілки України з робочих якостей собак, його пес - справжній службовий собака. На каналі він навчає правильно будувати стосунки з домашніми тваринами.
6. Третя Паралель. Канал для любителів коміксів і графічних романів.
7. Дядько Максим . Перший україномовний канал, присвячений металообробці.
8. ISLND TV .На каналі безліч проєктів на будь-який смак. Є Агенство Медійної Безпеки, що розбирає роботу журналістів, політиків, аналізує інформпростір України загалом. Є Лекторій, програми класичної музики та про здоров'я, проєкт Рагулі про агресивний несмак українського бомонду і не тільки.
9. ТиДиви - це агрегатор виключно україномовного відео з просторів ютубу.
10. MariAm Blog .Огляди коміксів, фільмів та інтерв'ю з цікавими творчими людьми. Авторка Мар'яна Янкевич.
Варто зазначити, що наведений список каналів далеко не вичерпний і якісного українського контенту на YouTube ще більше.