15 листопада, за оцінками ООН, чисельність населення нашої планети досягла позначки вісім мільярдів людей. В організації це пов'язують з поступовим збільшенням тривалості життя завдяки покращенню охорони здоров'я, харчування, особистої гігієни та медицини, а також високого рівня народжуваності в окремих країнах.
Зазначається, що населенню нашої планети знадобилося 12 років, щоб вирости з семи до восьми мільярдів. Але, за прогнозами, на те, щоб досягти позначки дев'ять мільярдів, буде потрібно вже 15 років, що вказує на уповільнення темпів зростання чисельності населення.
В ООН також зазначили, що країни з найвищим рівнем народжуваності зазвичай мають найнижчий дохід на душу населення. Тобто глобальний приріст населення з часом дедалі більше концентрується в найбідніших країнах світу, більшість з яких перебувають у країнах Африки на південь від Сахари. Водночас у країнах з високим рівнем доходів такого зростання не спостерігається.
За даними організації, на даний момент чисельність населення зростає найповільнішими темпами з 1950 років. Останні прогнози ООН свідчать про те, що населення світу може зрости приблизно до 8,5 мільярдів у 2030 році та 9,7 мільярдів у 2050 році, досягти піку у 10,4 мільярда людей у 2080-х роках і залишатися на цьому рівні до 2100 року.
Раніше стало відомо про те, що викиди вуглекислого газу від використання викопного палива, які є одним з головних двигунів глобального потепління, зросли на 1% у 2022 році і, ймовірно, досягнуть рекордного значення. Очікується, що до кінця року глобальні викиди CO2 з усіх джерел, включаючи вирубку лісів та землекористування, перевищать 40,6 мільярда тонн, що трохи нижче за рекордний рівень 2019 року.