Через використання ґрунтових вод до 200 мільйонів осіб опинилися під загрозою отруєння миш'яком

Поділитися
Через використання ґрунтових вод до 200 мільйонів осіб опинилися під загрозою отруєння миш'яком Використання ґрунтових вод поставило під загрозу отруєння миш'яком 200 мільйонів осіб © N+1
Миш'як може потрапити в організм через особливості організації водопостачання.

Вчені з Швейцарського федерального інституту водних науки і технологій склали світову карту поширення миш'яку в ґрунтових водах і оцінили шанс його споживання людьми. У результаті виявилося, що через організації водопостачання від 94 до 200 мільйонів людей опинилися в зоні ризику отруєння миш'яком, повідомляє N+1.

У багатьох посушливих регіонах світу підземна товща - це головне джерело прісної води для пиття та поливу сільськогосподарських культур, і місцеве населення піддається ризику отруєння миш'яком через рис і питну воду. Глобальна оцінка ризику отруєння миш'яком з ґрунтових вод досі не була проведена через труднощі з отриманням даних про використання водних ресурсів та ведення сільського господарства країнами, що розвиваються, а також недостатньо ретельного екологічного моніторингу хімічного складу ґрунтових вод в таких регіонах.

У ході нового дослідження вчені склали першу глобальну карту поширення миш'яку в ґрунтових водах (з рівнем залягання нижче 100 метрів). Вони узагальнили дані з майже 80 досліджень вмісту миш'яку у водоносних горизонтах, які включали 200 тисяч аналізів води і близько 55 тисяч точок опробування на територіях Буркіна-Фасо, Аргентини, Мексики, Китаю, Південної та Південно-Східної Азії, США і Дельти Червоної ріки у В'єтнамі, а також осадових басейнів по всьому світу.

Щоб визначити раніше невідомі області забруднення миш'яком, вчені провели математичне моделювання. Крім того, дослідники провели оцінку ризиків зараження людей миш'яком, використовуючи інформацію, яка міститься в базі даних з продовольства і сільського господарства ООН AQUASTAT.

Виявилося, що в зоні ризику отруєння миш'яком знаходяться від 94 до 200 мільйонів осіб, 85-90% з яких живуть в Південній Азії. За словами дослідників, при інтенсифікації сільського господарства в країнах, що розвиваються, і при використанні ґрунтових вод для зрошення, число таких людей буде зростати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Верховний лідер Ірану пообіцяв підтримку палестинським бойовикам через "угоду століття" Трампа

Раніше вчені заявили про те, що через глобальне потепління мільярд людей по всьому світу будуть змушені мігрувати або ж страждати від виснажливої спеки. При найгіршому сценарії розвитку подій, регіони, де зараз проживає третина населення Землі, будуть такими ж гарячими, як найспекотніші куточки Сахари.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі