Через мільярд років Земля може стати непридатною для життя – вчені

Поділитися
Через мільярд років Земля може стати непридатною для життя – вчені У майбутньому Земля може стати непридатною для життя © NASA
Дослідники прогнозують виснаження запасів кисню на планеті.

Через мільярд років в атмосфері Землі можуть виснажитися запаси кисню, що зробить нашу планету непридатною для життя. За словами дослідників, цей час атмосфера планети підтримуватиме високі рівні кисню, а потім повернеться до показників до так званої кисневої революції, повідомляє New Scientist.

Сьогодні кисень становить 21% атмосфери Землі. Вона ідеально підходить для великих та складних організмів, таких як люди, яким для виживання необхідний цей газ. Але на початку існування нашої планети рівень кисню був значно нижчим і, ймовірно, знову опуститься до цього показника у далекому майбутньому.

Кадзумі Одзакі з Університету Тохо у Фунабасі, Японія, та Кріс Рейнхард з Технологічного інституту Джорджії в Атланті змоделювали кліматичні, біологічні та геологічні системи Землі, щоб передбачити, як зміняться атмосферні умови на планеті. Моделювання показало, що нинішні рівні кисню підтримуватимуться протягом найближчого мільярда років, а потім опустяться до значень до кисневої революції.

Одна з причин такої зміни полягає в тому, що наше Сонце старіє, стає гарячим і вивільняє більше енергії. Це призводить до зменшення кількості вуглекислого газу в атмосфері, оскільки він поглинає тепло та розпадається.

За оцінками вченим, через мільярд років на планеті стане настільки мало вуглекислого газу, що рослини, що фотосинтезують, не зможуть вижити і виробляти кисень. Масове вимирання фотосинтезуючих істот стане основною причиною падіння рівня кисню.

"Падіння кисню буде дуже, дуже сильним - ми говоримо про приблизно в мільйон разів менше кисню, ніж сьогодні", - заявив Рейнхард.

Дослідники також прогнозують, що рівень метану в атмосфері буде в 10 тисяч разів вищим, ніж сьогодні. Як тільки ці зміни почнуться, вони відбуватимуться дуже швидко, ймовірно, що концентрація кисню впаде лише за 10 тисяч років або близько того.

"Біосфера не може адаптуватися до такого різкого зрушення у зміні навколишнього середовища", - заявив Одзакі. Після цього життя на нашій планеті знову стане мікробним. «Світ, в якому багато анаеробних і примітивних бактерій нині ховаються в тіні, знову захопить владу», - заявив Рейнхард.

Наземне життя перестане існувати, як і підводне. Озоновий шар, що складається з кисню, буде виснажуватися, піддаючи Землю та її океани впливу високих рівнів ультрафіолетового світла і тепла від сонця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі