Станція пролетіла на відстані 119 тисяч кілометрів від поверхні супутника Сатурна о 22:00 за Києвом 11 вересня. Очікується, що Cassini вступить у контакт із Землею близько 4 ранку за Києвом 13 вересня і почне передачу даних і зображень, отриманих під час прольоту. Вчені вивчать навігаційні дані станції для того, щоб впевнитись у тому, що вона лягла на правильний курс для входження у верхні шари Сатурна.
Інженери назвали проліт станції над Титаном "прощальним поцілунком", він дає Cassini необхідний для занурення в атмосферу Сатурна гравітаційний поштовх. 15 вересня Cassini згорить в атмосфері газового гіганта.
Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.
Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).
Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.
Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.