Орбітальний апарат Cassini зробив фото кільця D планети Сатурн.
Про це повідомляється на сайті NASA.
"Не всі кільця Сатурна створені рівними: кільця С і D розташовані поруч, але C кільце, яке займає нижню половину цього зображення, як ми бачимо, затьмарює свого сусіда", - йдеться в повідомленні.
Уточнюється, що знімки отримані апаратом Cassini 11 лютого 2015 року, коли він перебував на відстані 599 тисяч кілометрів від планети Сатурн. Кільце D має ширину 7,5 тисячі кілометрів, а його центральна частина віддалена від центру газового гіганта на відстань близько 71 тисячі кілометрів.
Апарат Cassini-Huygens, вартість якого більше 3 мільярдів доларів, був запущений в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Космічний апарат Cassini названий на честь італійського вченого Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.
Cassini-Huygens – один з найбільш грандіозних космічних апаратів, що були запущені в космос. Він наповнений величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків високої якості в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічний апарат складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонд Huygens (European Space Agency).
Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.
Раніше повідомлялося, що вчені отримали самий чіткий знімок другого за величиною супутника Сатурна.
Раніше вчені отримали високоякісні фотографії Титану - найбільшого супутника Сатурна. В результаті застосування нових алгоритмів фотографії стали більш корисні для науковців. Так, планетологи зможуть використовувати їх для складання точних тривимірних карт Титану і спостереження руху метанових річок.
Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.