Для того, щоб уникнути зіткнення з частинками кілець, Cassini використовувала свою основну антену в якості щита. Через те, що антена була відвернуться у бік від Землі, зв'язок зі станцією поки відсутній. Дослідники з центру польотів сподіваються, що зв'язок буде відновлено через 20 годин після здійснення маневру.
This is it! Through the gap between #Saturn and its rings. Instruments are on, but we're out of contact with Earth. Here we goooooo! pic.twitter.com/3J7aRZS0IH
- CassiniSaturn (@CassiniSaturn) 26 квітня 2017 р.
NASA також представило анімацію, яка дозволяє розглянути проліт Cassini між Сатурном і його кільцями в режимі 360 градусів.
Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос в 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.
Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).
Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.
Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. Також раніше NASA опублікувало небувало чіткі фото кілець Сатурна.