Британія нарощує приватні космічні програми

Поділитися
© ipc-feodosia.org
У Британії приватний підприємець сер Мартін Світинг заявив, що планує запустити новий космічний проект бюджетом у 100 млн фунтів (близько 150 млн доларів). Проект передбачає відправку на орбіту трьох британських супутників, які зможуть фотографувати земну поверхню. Про це у вівторок, 28 вересня, повідомили місцеві ЗМІ.

У Британії приватний підприємець сер Мартін Світинг заявив, що планує запустити новий космічний проект бюджетом у 100 млн фунтів (близько 150 млн доларів). Проект передбачає відправку на орбіту трьох британських супутників, які зможуть фотографувати земну поверхню. Про це у вівторок, 28 вересня, повідомили місцеві ЗМІ.

Запуск апаратів заплановано на 2013 рік. Встановлена в супутниках оптика матиме роздільну здатність в один метр, що дозволить отримувати з орбіти досить точні й чіткі зображення.

Проект є спільним заходом компанії Surrey Satellite Technology Limited (SSTL), що виробляє супутники, та її дочірньої фірми DMCii, яка займається обробкою отриманої з супутників інформації.

Як заявляють підприємці, послугами їхніх супутників зможуть скористатися країни, які не мають свого космічного флоту, але потребують специфічної інформації, отриманої з космосу.

«Нашим флотом з трьох супутників керуватимуть з Британії й він є її власністю, однак послугами цих космічних апаратів зможуть скористатися різні міжнародні клієнти», - повідомив виконавчий директор компанії SSTL сер Мартін Світинг.

Компанії SSTL і DMCii вже мають флот зі 100-кілограмових супутників стеження, проте ці космічні апарати належать різним власникам, а саме: США, Китаю, Іспанії та Нігерії.

При цьому компанія DMCii виступає як діловий посередник, обробляючи, поширюючи дані й отримуючи плату за супутникові знімки від зацікавлених третіх сторін.

Фотографії земної поверхні мають безліч застосувань, від міського планування до моніторингу вирубки лісів.

Компанія Surrey Satellite стала світовим лідером з виробництва невеликих і недорогих супутників стеження.

При цьому економії досягають за рахунок використання звичайної побутової електроніки.

Нові супутники буде побудовано в рекордно короткі терміни й запущено на одній ракеті-носії до кінця 2013 року. Кожен апарат важитиме близько 300 кг, тобто значно більше, ніж супутники, якими в даний час управляє DMCii.

Крім фотокамер високого дозволу, їх буде оснащено панорамними камерами, здатними знімати ділянки земної поверхні завширшки до 600 км, щоправда з менш високим дозволом, близько 20 метрів.

Широкі можливості нових супутників дозволять DMCii використовувати їх для стеження за районами стихійних лих і допомагати гуманітарним агентствам складати правильну картину того, що відбувається. У цьому році супутники вже зіграли ключову роль у спостереженні за нафтовою плямою після аварії на буровій платформі в Мексиканській затоці.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі