Британці випробували винищувач з "роздрукованими" деталями

Поділитися
Британці випробували винищувач з "роздрукованими" деталями
Проектування і "друк" металевих запчастин здійснюються компанією BAE Systems на авіабазі "Марэм" в Норфолку. Зокрема, мова йде про захисні кожуи радіостанцій у кабіні пілота і валу відбору потужності.

BAE Systems вперше провела льотні випробування винищувачі Tornado GR.4 ВПС Великобританії з кількома "роздрукованими" металевими деталями, повідомляє The Daily Telegraph з посиланням на британську компанію. Бойовий літак здійснив політ з авіабази в Уортоне графства Ланкашир в грудні 2013 року. Випробування були визнані успішними. Повний список "роздрукованих" деталей, встановлених на винищувач, не уточнюється.

Проектування і тривимірна друк запчастин для винищувачів ведуться BAE Systems за контрактом з міністерством оборони. Яка саме технологія використовується, не уточнюється. Імовірно, мова може йти про технології прямого металевого лазерного спікання (Direct Metal Laser Sintering, DMLS). Як очікується, застосування на винищувачах типу Tornado "роздрукованих" деталей дозволить ВПС Великобританії заощадити 1,2 мільйона фунтів стерлінгів за чотири роки.

Проектування і "друк" металевих запчастин здійснюються компанією BAE Systems на авіабазі "Марэм" в Норфолку. Зокрема, мова йде про захисних кожухах радіостанцій в кабіні пілота і валу відбору потужності. Вартість деяких "друкуються" деталей становить менше ста фунтів стерлінгів. "Печатаемыми" запчастинами планується оснастити чотири ескадрильї винищувачів Tornado GR.4.

Слід зазначити, що технологія металевої "печатки" в оборонній промисловості останнім часом стає все більш популярною. При DMLS-друку металевий порошок, насипаний в ємність, за допомогою лазера розплавляється в однорідну структуру. Друк здійснюється пошарово, причому товщина кожного шару становить близько 20 мікрон. Виготовлені таким способом деталі не вимагають додаткової механічної обробки.

У листопаді 2013 року американська компанія Solid Components вирішила довести, що технологія DMLS досить надійна й точна, щоб її можна було використовувати у виробництві зброї. Для цього підприємство "відкрила" з металу діючу модель армійського пістолета M1911 калібру .45 ACP. Зброя, що складається з 33 деталей (крім пружин, виготовлених окремо), успішно пройшло стрельбовые випробування. !zn

Читайте також:

Американці представили снайперську гвинтівку на Linux з Wi-Fi

Китай показав новий безпілотник, готовий конкурувати з американськими апаратами

Росія створить "супертанк" з дистанційним управлінням і цифровий гарматою

Американці випробували бойового літаючого робота-невидимку

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі