Бразильські вчені працюють над здобуттям електроенергії з повітря

Поділитися
© infuture.ru
Бразильські вчені розробляють методи, завдяки яким стане можливим збирати електрику просто з повітря. Це дозволять робити найдрібніші заряди, які збираються у вологому повітрі. На думку бразильців, технологію можна використовувати для вироблення електрики.
Бразильські вчені розробляють методи, завдяки яким стане можливим збирати електрику просто з повітря. Це дозволять робити найдрібніші заряди, які збираються у вологому повітрі. На думку бразильців, технологію можна використовувати для вироблення електрики.Автором ідеї став Фернандо Галембек з університету Кампінаш в Сан-Паулу. Про неї він розповів на конференції Американського хімічного товариства в Бостоні. Учений вірить, що цей атмосферний феномен може стати ще однією сходинкою на дорозі людини до максимально ефективного використання ресурсів Землі, у тому числі й атмосферних. Проведені випробування продемонстрували, що збирати заряди можуть деякі метали. Якщо ця технологія розвинеться до промислових масштабів, то відкриє величезні потенційні можливості для виробництва електроенергії в регіонах з вологим кліматом. У цієї ідеї виявилося досить багато противників: перш за все, вчені мужі апелюють до того, що механізм не цілком зрозумілий. Крім того, абсолютно не ясні необхідні розміри подібних «електростанцій». На даний момент дослідники констатують, що кількість отримуваної таким чином енергії поки катастрофічно мала – в 100 млн разів менше, ніж можуть виробляти фотоелементи, в перерахунку на одиницю площі. Але це лише на існуючому рівні досліджень і технологій. Доктор Галембек упевнений, що якщо цю технологію продовжувати досліджувати і удосконалювати, то вона дозволить створити повноцінне поновлюване джерело енергії, яке стане прекрасною альтернативою газу і нафті для таких регіонів як тропіки. Скептично налаштовані колеги Галембека говорять, що можливість вироблення достатньої кількості такої енергії для скільки-небудь постійного використання уявляється вельми сумнівною. Хайвел Морган з університету англійського міста Саутгемптон говорить, що подібний ефект відомий вже досить давно, і вказує, що електричні розряди виробляються, наприклад, при терті шерсті по янтарі або водяних крапель по інших водяних краплях – саме звідси відбуваються грози з блискавками. «Ми думаємо, що він проганяє водяну пару через конденсатор, і водяна пара заряджає за допомогою якраз цього механізму тертя», - пояснює професор Морган. Процес дійсно має місце, погоджується британський учений, але це не можна називати виробленням електрики з нерухомого, хай і вологого, повітря. Доктор Галембек знайомий з тим, які суперечки викликає його робота, але упевнений в тому, що ці протиріччя є «приводом для жорстких дискусій в науковому товаристві».

За матеріалами Бі-бі-сі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі