У ході дослідження вчені видалили дорослим мишам нюхові нейрони за допомогою ін'єкцій дифтерійного токсину. Потім дослідники порівняли масу тіла постраждалих і контрольних тварин при нормальному і насиченому жирами раціоні.
Згідно з результатами вимірювань, після обробки вага гризунів в експериментальній групі значно знизилася (на 16 процентних пунктів). Причому обсяг споживання їжі в їхньому випадку залишався зіставимим, а в першу годину навіть перевищував показник контрольної. Миші з дефектними нейронами також опинилися більш стійкими до ожиріння. Цікаво, що зниження маси тіла забезпечував саме ліполіз, але не втрата м'язової тканини - на це, зокрема, вказувало зменшення паховій області. Тенденцію не пояснювали зміни рівня фізичної активності та інтенсивність виділень. Крім того, видалення клітин підвищувало чутливість особин до інсуліну і толерантність до глюкози.
Схожих результатів вдалося досягти одноразовим введенням токсину огрядним мишам з контрольної групи - витрата енергії у них при цьому збільшилася: так, спостерігалися підвищені споживання тканинами кисню і поглинання глюкози. Потім учені перевірили, чи можна змоделювати зворотний ефект - погіршити метаболізм через стимуляцію нюху. Для цього вони вивели лінію тварин без рецептора інсуліноподібного фактор росту 1 (IGF1) - видалення цього білка з нюхового епітелію асоціюється з активним нейрогенезом. Через 12 тижнів у таких гризунів спостерігався різкий приріст маси тіла з надмірним відкладенням жиру. Також для них була характерна резистентність до інсуліну.
Дослідники підкреслюють, що отримані ними дані свідчать про вплив нюху на метаболізм.
Раніше вчені заявили про те, що ожиріння викликає запалення у всіх органах і порушення роботи гормонів, що тягне за собою розвиток раку, хвороб серця, інсульти і проблеми з кістками.