Антитіло N6 "нащупало" слабке місце в білковій оболонці вірусу і навчилося нейтралізувати близько 98% відомих його варіацій. Воно було знайдено в крові пацієнтів, чия імунна система разюче добре справлялася з ВІЛ. За словами вчених, цей чоловік прожив з ВІЛ більше 21 року і його імунна система перебувала в нормальному стані, незважаючи на те, що він не приймав антиретровірусних препаратів дуже довгий час.
За характером дії воно схоже на інше відоме антитіло VRC01, що пригнічує приблизно 90% штамів ВІЛ, однак N6 "чіпляється" за вірус в іншій точці білка, яка, як виявили автори статті, майже не змінюється при його мутації. Крім того, N6 навчилося уникати контактів з молекулами цукру на оболонці ВІЛ, чия структура, що постійно змінюється, захищає вірус від атак імунної системи.
Незвичайна структура даного антитіла, що кардинально відрізняється від того, як виглядають інші антитіла широкого спектру дії, залишає надію на те, що його роботу можна буде помітно поліпшити шляхом внесення нових мутацій.
Раніше повідомлялося про те, що вчені успішно випробували щеплення від ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою "коктейля" з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу.