У ході дослідження вчені навчили п'ять білок проходити головоломки, отримуючи лісові горіхи в якості винагороди. Через 22 місяці, протягом яких білки не виконували подібних завдань, вони знову пройшли випробування з тієї ж головоломкою (квадратний ящик), а потім з іншою, подібною до першої (трикутний ящик). Принцип проходження обох був схожий: щоб отримати горіх, потрібно було натиснути на важіль.
Щоб оцінити успішність проходження випробувань, експериментатори порівнювали час, який знадобився білкам, щоб добути горіхи, а також число здобутих горіхів в кожному випробуванні. Дослідники запропонували різні сценарії: за найбільш песимістичним сценарієм, білки просто пройдуть випробування заново, немов ніколи не вирішували, подібних завдань, а найбільш оптимістичний припускав, що тварини скористаються попереднім досвідом, і вирішать загадку швидше, ніж у перший раз.
У результаті виявилося, що білки вирішили те ж саме завдання так само швидко, як і 22 місяці тому, коли вперше освоїли проходження головоломки. З подальшим подібним завданням піддослідні тварини також успішно впоралися. На думку вчених, час виконання завдань і число помилок свідчать про те, що знання про рішення головоломки зберігалося в пам'яті тварин протягом тривалого проміжку часу.
Раніше вчені з'ясували, що полівки прерій здатні до емпатії. Раніше вчені вважали, що здатність до емпатії є тільки у тварин з відносно великим мозком: мавп, слонів, собак. Тепер же дослідники встановили, що полівки, відомі як хороші сім'янини, здатні надавати допомогу своїм друзям і родичам.