Біля "Міста інків" на Марсі помітили сотні чорних "павуків"

Поділитися
Біля "Павуки" атакують "Місто інків" © Live Science
Ці павуки з'являються на Червоній планеті щовесни.

Апарат Європейського космічного агентства (ESA) зробив нові фото Марса, на якому можна побачити сотні чорних павуків, які атакують формацію, відому як Місто інків. Але насправді це сезонні виверження діоксиду вуглецю на Червоній планеті, повідомляє Live Science.

Місто інків знаходиться у південному полярному регіоні Марса. На знімках, зроблених апаратом Mars Express ESA та орбітальним апаратом ExoMars Trace Gas, видно чорні крапки, які мають, схоже, крихітні ніжки. Зовні вони мало чим відрізняються від маленьких павучків, які притиснулися один до одного.

Насправді ж це канали газу діаметром від 45 метрів до кілометра. Вони виникають, коли марсіанської весни у південній півкулі стає тепліше, що призводить до танення шарів вуглекислого льоду. Тепло змушує нижні шари льоду перетворюватися на газ або сублімувати.

У міру того як газ розширюється і піднімається вгору, він виривається з шарів, що лежать вище, і забирає з собою темний пил з поверхні. Цей пил виривається з льоду, а потім обсипається верхній шар, створюючи візерунок, схожий на павука. В ESA зазначили, що у деяких місцях гейзери проривають лід завтовшки близько метра.

ESA/TGO/CaSSIS
ESA/TGO/CaSSIS

Місто інків також відоме як Angustus Labyrinthus. Воно отримало свою назву через лінійні, схожі на руїни хребти, які колись вважалися скам'янілими піщаними дюнами або, можливо, залишками древніх марсіанських льодовиків, які відступили і залишили стіни осадових порід.

Але 2002 року апарат Mars Orbiter дозволив виявити, що Місто інків є частиною круглого об'єкта завширшки приблизно 86 кілометрів. Ймовірно, це старий ударний кратер, а геометричні візерунки можуть бути інтрузіями магми, що піднялася крізь потріскану, нагріту кору Марса після того, як у нього врізався метеорит. Потім кратер заповнився опадами, які відтоді зазнали ерозії, частково оголивши магматичні утворення, що нагадують давні руїни.

Раніше вчені виявили на Марсі гігантський вулкан, який «ховався» у всіх на очах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі