Біля берегів Австралії виявили новий гігантський кораловий риф

Поділитися
Біля берегів Австралії виявили новий гігантський кораловий риф Вчені знайшли бар'єрний риф висотою пів кілометра
Це перше подібне відкриття за 120 років.

У північній частині Великого Бар'єрного рифа вчені виявили новий кораловий риф висотою пів кілометра. Це перше подібне відкриття за 120 років, повідомляє ВВС.

Риф вищий, ніж Емпайр-Стейт-Білдінг в Нью-Йорку і вежі-близнюки Петронас в Куала-Лумпурі. Виявити величезний кораловий риф, відокремлений від Великого Бар'єрного рифа, вдалося під час річної місії. Вчені проводили тривимірне картування морського дна в цьому районі.

Команда на борту дослідницького судна, що належить Інституту океану Шмідта, некомерційній групі, що базується в Каліфорнії, використовувала для дослідження рифу підводного робота під назвою SuBastian. Він транслював в прямому ефірі відео цього відкриття і передавав його на YouTube.

"Виявлення нового рифу висотою пів кілометра біля берегів мису Йорк в добре відомому Великому бар'єрному рифі показує, наскільки загадковий світ біля нашого узбережжя", - заявила виконавчий директор інституту Джотіка Вірмані.

Риф стоїть на океанському дні біля узбережжя Квінсленда, але є відокремленим, тобто, не є частиною основного корпусу Великого Бар'єрного рифа. Його форма нагадує лопать, шириною 1,5 кілометра і заввишки 500 метрів. Найвища точка рифа розташовується на глибині всього 40 метрів від поверхні води.

Риф - це останнє відкриття дослідників з Інституту океану Шмідта під час їхньої річної експедиції з дослідження океану навколо Австралії. В інституті заявили, що виявили 30 нових видів, в тому числі "найдовшу зафіксовану морську істоту" - 45-метрову сифонофору, знайдену в квітні в каньйоні біля узбережжя Західної Австралії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі