Згідно з новим досліденням Себастьяна Батіані і ще трьох вчених з Університету Вагенінген, на плечі бідних країн впаде більша частина тягара збільшення середніх температур. Вони також постраждають від частих перепадів. Вчені вказали на те, що з нагріванням планети ґрунти в районах, ближчих до екватора, будуть висихати. Таким чином буде скорочуватися можливість згладжування температурних перепадів. Ця проблема буде особливо гостро стояти перед тропічними лісами Амазонії. Як наслідок, дослідники чекають збільшення у відхиленнях від місячних норм температур у Бразилії на 20%.
Тим часом, країни в північних широтах, більшість з яких заможні, не будуть мати таких велеких проблем з вологістю ґрунтів. Розташовані далеко від екватору, вони будуть відчувати менше температурних коливань. Україна теж серед країн, які будуть мати менше проблем через глобальне потеплітння. В цілому ж країни, які несуть більшу історичну відповідальність за кліматичні зміни, схоже, найменше постраждають від їх наслідків.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може виявитися найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень.