Творець концепції сучасного інтернету Тім Бернерс-Лі каже, що з його точки зору доступ в інтернет повинен бути у кожного жителя планети, причому безкоштовно. Бернерс-Лі, щоправда, робить застереження, що мова йде не про високошвидкісний безлімітний ШСД, а базовий низькошвидкісний інтернет, який має бути стандартно доступний абсолютно кожному жителеві планети.
Подібна політика на думку винахідника WWW - це не популізм, оскільки сучасний Інтернет відкриває для багатьох малозабезпечених людей можливість отримати освіту, послуги лікаря і просто дізнатися про ситуацію в країні і світі. На сьогодні доступ до інтернету має лише п'ята частина людства.
"Як щодо інших 80% людей. Я б хотів бачити людей, підключених до найдешевших тарифних планів і значну частину населення планети, що одержує базовий набір інтернет-послуг безкоштовно", - сказав він на конференції Nokia World у Лондоні.
За його словами, допомогти в цьому можуть стрімко зростаючі за охопленням бездротові мобільні мережі. "Звичайно, є безліч людей, яким необхідно спочатку дати доступ до чистої води і нормального харчування, а вже потім говорити про інтернет, але як би там не було, доти, поки ці люди не будуть включені до складу інтернет-спільноти, вони не стануть членами сучасного глобального суспільства", - упевнений Бернерс-Лі.
"Доступ до інтернету дозволить бідним людям створювати їхні власні спільноти та обмінюватися інформацією про охорону здоров'я, сільське господарство і бізнес", - говорить він.
Щоправда, визнав він, поки що це неможливо, тому що навіть найдешевші варіанти мобільного інтернету занадто дорогі для малозабезпечених. Втім, Бернерс-Лі бачить потенціал для зниження цін з однієї сторони в розвитку інфраструктури провайдерів, а з іншого - у зниженні податкового навантаження на компанії, що надають "інтернет для бідних". "Мені було б дуже приємно, якщо б всі про це подумали", - резюмував він.
Також Бернерс-Лі сказав кілька слів і про горезвісний мережевий нейтралітет. На його думку, рівноцінність всіх типів трафіку - це основний принцип інтернету. Саме факт однакового доступу до всіх ресурсів свого часу і зробив інтернет настільки популярним.
За матеріалами CyberSecurity.ru