Вчені з Австрії заявили про те, що мікроби з рубця корови - одного з чотирьох відділів її шлунка - можуть перетравлювати певні типи пластика. Вивчити таку ймовірність вчені вирішили через те, що раціон корови вже містить натуральні рослинні поліефіри, повідомляє «Популярная механика».
У рубці - першому відділі шлунка корови - живе величезне мікробне співтовариство, яке відповідає за перетравлення їжі. Тому вчені припустили, що деякі біологічно активні речовини можна використовувати для гідролізу поліефірів, який сприяє розкладанню пластика.
Вчені розглянули три типи поліефірів - біорозкладні, полібутіленадіпаттерефталат (PBAT) і поліетіленфураноат (PEF), які застосовуються у виробництві пластикових пакетів, і ПЕТ, який зазвичай використовують при упаковці.
Дослідники взяли рубцеву рідину з бойні в Австрії і помістили в неї кожен з цих типів пластика. Виявилося, що всі три типи пластмаси руйнуються під дією мікробів, що живуть в шлунку корови. При цьому, порошкоподібні пластинки руйнуються швидше, ніж плівка.
Експерименти також показали, що рубцева рідина краще розщеплює пластик, ніж окремі мікроби. На думку вчених, це відбувається через синергію мікробного співтовариства і комбінацію вироблених ними ферментів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені заявили про те, що слідом за бронзовою і залізною добою на Землі настала пластикова доба. Частинки пластика почали відкладатися в скам'янілостях, що свідчить про наростання його виробництва з 1945 року.