Вчені з Університету Квінсленда розробили метод проведення вакцинації з використанням пластиру. Як повідомляє «Сіньхуа», це дозволяє ввести препарат в організм безболісно.
Дослідники описали «пластир із мікрочіпом високої щільності», який після прикріплення на шкіру пацієнта створює сотні мікроскопічних проекцій. Провідний автор дослідження Девід Мюллер заявив, що тестування пластиру на мишах з використанням вакцини від COVID-19 «показало швидшу імунну відповідь». Вона ефективно бореться з кількома штамами, у тому числі тими, які вперше були виявлені в Південній Африці та Великій Британії.
Разом з тим, головна перевага цього методу полягає в тому, що з його допомогою можна проводити вакцинацію самостійно, а зберігати пластир можна при різних температурах. Метод може зробити прорив у сфері вакцинації, особливо в країнах, що розвиваються, де спостерігається нестача лікарів і потужностей, здатних охолоджувати вакцини.
За словами Мюллера, після того, як завершаться тести та технологія вийде на масове виробництво, вартість пластиру буде порівнянна з попередньо наповненим шприцем та голкою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше помічник генерального директора ВООЗ Брюс Ейлвард повідомив, що понад 80 країн не зможуть вакцинувати 40% населення до кінця року. За його словами, механізм COVAX потребує 550 млн доз, щоб досягти встановленого показника.