Як відзначають дослідники, найбільш імовірним джерелом спалаху стала невелика галактика, яка розташовується на відстані 10,7 мільярдів світлових років від Землі.
У жовтні 2014 року дослідники зафіксували спалах, яскравість якого протягом кількох годин підвищилася в тисячу разів. Через добу сигнал повністю зник. На думку дослідників, джерел сигналу може бути кілька: колапс масивного світила, злиття двох нейтронних зірок або нейтронної зірки чорною дірою, а також знищення білого карлика чорною дірою.
Разом з тим, як зізнаються самі вчені, жоден з цих сценаріїв не здатний повністю пояснити цей феномен.
Раніше вчені змогли помітити процес формування зірки-надгіганта. Міжнародна група астрономів під керівництвом Катарини Джонсон з Ліндського університету спостерігала величезний газопилової диск, який обертається навколо молодої зірки в сузір'ї Центавра. Діаметр об'єкта в дві тисячі разів перевищує відстань від Землі до Сонця, а маса центральної зірки перевищує сонячну в 25 разів. Знахідка може стати підтвердженням гіпотези про механізм виникнення надмасивних зірок шляхом поступового поглинання речовини аккреційних дисків, що бистро обертаються.