Обсерваторія сонячної динаміки зафіксувала серію вивержень плазми на стороні Сонця, спрямовану убік від Землі. Сказати точно, що стало джерелом цих вивержень, не можна, але передбачається, що це була гігантська пляма, повідомляє Space.com.
Виверження вдалося зняти на відео.
«Як мінімум, півдюжини вивержень удалося побачити на короткому відео. Місце вибуху приховано прямо за кромкою Сонця, але, напевно, це нестабільна сонячна пляма», - йдеться на сайті SpaceWeather.com.
Вчені зможуть краще роздивитися регіон, коли він опиниться у полі зору спостерігачів із Землі, це відбудеться приблизно через 24-48 годин.
На даний момент Сонце знаходиться на початку свого 11-річного циклу активності, що стартував у грудні 2019 року. Як правило, спочатку спостерігається невелика кількість плям та вивержень плазми, а потім вона досягає піку. Цього разу пік очікується у 2025 році.
Наразі невідомо, наскільки активним буде цей цикл. Вчені припускають, що на Сонці з'явиться 95-130 сонячних плям порівняно з 140-220, які спостерігаються зазвичай.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У травні вчені зареєстрували 17 спалахів на Сонці за два дні, що, за деякими оцінками, є найбільшим за останні кілька років сплеском сонячної активності.